Πραγματοποιήθηκε σήμερα στα γραφεία της ΕΠΟ, η κλήρωση για τους 10 ομίλους της Γ' Εθνικής.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 11/10, ενώ σχεδιάζεται να τελειώσει στις 18/4/2021.

Προς το παρόν θα διεξαχθεί χωρίς την παρουσία φιλάθλων, αλλά υπάρχουν διαρροές ότι μπορεί να αλλάξει αυτό από την 3 αγωνιστική της Super League, με βάση κυβερνητικό σχέδιο.

Μακεδονικός Φούφα, ΦΣ Κοζάνη και Ερμής Αμυνταίου, συμμετέχουν στον 3ο όμιλο, όπου βρίσκονται συνολικά 15 ομάδες.

Κοζάνη: Μακεδονικός Φούφα, ΦΣ Κοζάνη (2 Ομάδες), Φλώρινα: Ερμής Αμυνταίου (1 Ομάδα), Πιερία: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (3 Ομάδες), Καρδίτσα: ΑΟ Σελλάνων, Ατρόμητος Παλαμά, Αναγέννηση Καρδίτσας (3 Ομάδες), Λάρισα: Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ηρακλής Λάρισας, Αετός Μακρυχωρίου, ΠΟ Ελασσόνας (4 Ομάδες), EΠΣ Τρικάλων: ΑΣ Μετέωρα, ΠΟ Φήκης (2 όμάδες)

Το πρόγραμμα του ομίλου έχει ως εξής:

1η αγωνιστική

  • Ατρόμητος Παλαμά - ΠΟ Ελασσόνας
  • Αναγέννηση Καρδίτσας - ΠΟ Φήκης
  • Κοζάνη - Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
  • Αετός Μακρυχωρίου - Ηρακλής Λάρισας
  • ΑΣ Μετέωρα - ΑΟ Σελλάνων
  • Μακεδονικός Φούφα - ΑΕ Καρίτσας
  • Οικονόμος Τσαριτσάνης - Ερμής Αμυνταίου
  • Δίας Δίου (Ρεπό)

2η αγωνιστική

  • Δίας Δίου - Ατρόμητος Παλαμά
  • ΠΟ Ελασσόνας - Αναγέννηση Καρδίτσας
  • ΠΟ Φήκης - Αετός Μακρυχωρίου
  • Εθνικός Νέου Κεραμιδίου - ΑΣ Μετέωρα
  • Ηρακλής Λάρισας - Μακεδονικός Φούφα
  • ΑΟ Σελλάνων - Ερμής Αμυνταίου
  • ΑΕ Καρίτσας - Οικονόμος Τσαριτσάνης
  • Κοζάνη (Ρεπό)

3η αγωνιστική

  • Ατρόμητος Παλαμά - Αναγέννηση Καρδίτσας
  • Κοζάνη - Δίας Δίου
  • Αετός Μακρυχωρίου - ΠΟ Ελασσόνας
  • Μακεδονικός Φούφα - ΠΟ Φήκης
  • Ερμής Αμυνταίου - Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
  • Οικονόμος Τσαριτσάνης - Ηρακλής Λάρισας
  • ΑΟ Σελλάνων - ΑΕ Καρίτσας
  • ΑΣ Μετέωρα (Ρεπό)

4η αγωνιστική

  • Κοζάνη - Ατρόμητος Παλαμά
  • Αναγέννηση Καρδίτσας - Αετός Μακρυχωρίου
  • Δίας Δίου - ΑΣ Μετέωρα
  • ΠΟ Ελασσόνας - Μακεδονικός Φούφα
  • ΠΟ Φήκης - Οικονόμος Τσαριτσάνης
  • Εθνικός Νέου Κεραμιδίου - ΑΕ Καρίτσας
  • Ηρακλής Λάρισας - ΑΟ Σελλάνων
  • Ερμής Αμυνταίου (Ρεπό)

5η αγωνιστική

  • Ατρόμητος Παλαμά - Αετός Μακρυχωρίου
  • ΑΣ Μετέωρα - Κοζάνη
  • Μακεδονικός Φούφα - Αναγέννηση Καρδίτσας
  • Ερμής Αμυνταίου - Δίας Δίου
  • Οικονόμος Τσαριτσάνης - ΠΟ Ελασσόνας
  • ΑΟ Σελλάνων - ΠΟ Φήκης
  • Εθνικός Νέου Κεραμιδίου - Ηρακλής Λάρισας
  • ΑΕ Καρίτσας (Ρεπό)

6η αγωνιστική

  • ΑΣ Μετέωρα - Ατρόμητος Παλαμά
  • Αετός Μακρυχωρίου - Μακεδονικός Φούφα
  • Κοζάνη - Ερμής Αμυνταίου
  • Αναγέννηση Καρδίτσας - Οικονόμος Τσαριτσάνης
  • Δίας Δίου - ΑΕ Καρίτσας
  • ΠΟ Ελασσόνας - ΑΟ Σελλάνων
  • ΠΟ Φήκης - Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
  • Ηρακλής Λάρισας (Ρεπό)

7η αγωνιστική

  • Ατρόμητος Παλαμά - Μακεδονικός Φούφα
  • Ερμής Αμυνταίου - ΑΣ Μετέωρα
  • Οικονόμος Τσαριτσάνης - Αετός Μακρυχωρίου
  • ΑΕ Καρίτσας - Κοζάνη
  • ΑΟ Σελλάνων - Αναγέννηση Καρδίτσας
  • Ηρακλής Λάρισας - Δίας Δίου
  • Εθνικός Νέου Κεραμιδίου - ΠΟ Ελασσόνας
  • ΠΟ Φήκης (Ρεπό)

8η αγωνιστική

  • Ερμής Αμυνταίου - Ατρόμητος Παλαμά
  • Μακεδονικός Φούφα - Οικονόμος Τσαριτσάνης
  • ΑΣ Μετέωρα - ΑΕ Καρίτσας
  • Αετός Μακρυχωρίου - ΑΟ Σελλάνων
  • Κοζάνη - Ηρακλής Λάρισας
  • Αναγέννηση Καρδίτσας - Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
  • Δίας Δίου - ΠΟ Φήκης
  • ΠΟ Ελασσόνας (Ρεπό)

9η αγωνιστική

  • Ατρόμητος Παλαμά - Οικονόμος Τσαριτσάνης
  • ΑΕ Καρίτσας - Ερμής Αμυνταίου
  • ΑΟ Σελλάνων - Μακεδονικός Φούφα
  • Ηρακλής Λάρισας - ΑΣ Μετέωρα
  • Εθνικός Νέου Κεραμιδίου - Αετός Μακρυχωρίου
  • ΠΟ Φήκης - Κοζάνη
  • ΠΟ Ελασσόνας - Δίας Δίου
  • Αναγέννηση Καρδίτσας (Ρεπό)

10η αγωνιστική

  • ΑΕ Καρίτσας - Ατρόμητος Παλαμά
  • Οικονόμος Τσαριτσάνης - ΑΟ Σελλάνων
  • Ερμής Αμυνταίου - Ηρακλής Λάρισας
  • Μακεδονικός Φούφα - Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
  • ΑΣ Μετέωρα - ΠΟ Φήκης
  • Κοζάνη - ΠΟ Ελασσόνας
  • Αναγέννηση Καρδίτσας - Δίας Δίου
  • Αετός Μακρυχωρίου (Ρεπό)

11η αγωνιστική

  • Ατρόμητος Παλαμά - ΑΟ Σελλάνων
  • Ηρακλής Λάρισας - ΑΕ Καρίτσας
  • Εθνικός Νέου Κεραμιδίου - Οικονόμος Τσαριτσάνης
  • ΠΟ Φήκης - Ερμής Αμυνταίου
  • ΠΟ Ελασσόνας - ΑΣ Μετέωρα
  • Δίας Δίου - Αετός Μακρυχωρίου
  • Αναγέννηση Καρδίτσας - Κοζάνη
  • Μακεδονικός Φούφα (Ρεπό)

12η αγωνιστική

  • Ηρακλής Λάρισας - Ατρόμητος Παλαμά
  • ΑΟ Σελλάνων - Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
  • ΑΕ Καρίτσας - ΠΟ Φήκης
  • Ερμής Αμυνταίου - ΠΟ Ελασσόνας
  • Μακεδονικός Φούφα - Δίας Δίου
  • ΑΣ Μετέωρα - Αναγέννηση Καρδίτσας
  • Αετός Μακρυχωρίου - Κοζάνη
  • Οικονόμος Τσαριτσάνης (Ρεπό)

13η αγωνιστική

  • Ατρόμητος Παλαμά - Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
  • ΠΟ Φήκης - Ηρακλής Λάρισας
  • ΠΟ Ελασσόνας - ΑΕ Καρίτσας
  • Δίας Δίου - Οικονόμος Τσαριτσάνης
  • Αναγέννηση Καρδίτσας - Ερμής Αμυνταίου
  • Κοζάνη - Μακεδονικός Φούφα
  • Αετός Μακρυχωρίου - ΑΣ Μετέωρα
  • ΑΟ Σελλάνων (Ρεπό)

14η αγωνιστική

  • ΠΟ Φήκης - Ατρόμητος Παλαμά
  • Ηρακλής Λάρισας - ΠΟ Ελασσόνας
  • ΑΟ Σελλάνων - Δίας Δίου
  • ΑΕ Καρίτσας - Αναγέννηση Καρδίτσας
  • Οικονόμος Τσαριτσάνης - Κοζάνη
  • Ερμής Αμυνταίου - Αετός Μακρυχωρίου
  • Μακεδονικός Φούφα - ΑΣ Μετέωρα
  • Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (Ρεπό)

15η αγωνιστική

  • ΠΟ Ελασσόνας - ΠΟ Φήκης
  • Δίας Δίου - Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
  • Αναγέννηση Καρδίτσας - Ηρακλής Λάρισας
  • Κοζάνη - ΑΟ Σελλάνων
  • Αετός Μακρυχωρίου - ΑΕ Καρίτσας
  • ΑΣ Μετέωρα - Οικονόμος Τσαριτσάνης
  • Μακεδονικός Φούφα - Ερμής Αμυνταίου
  • Ατρόμητος Παλαμά (Ρεπό)