Με το ευρύ 2-7 πέρασε η ομάδα του Κώστα Τσαγκαλίδη μέσα από την Χαραυγή κερδίζοντας εύκολα και άνετα στο δεύτερο κυρίως ημίχρονο αφού στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με κατοχή και για τις δύο ομάδες με παιχνίδι περισσότερο κέντρου και μια Χαραυγή να στέκεται σοβαρά, πειθαρχημένα και άξια στο πρώτο ημίχρονο αφού κατάφερε να προηγηθεί δύο φορές στο σκορ και να πάει στα αποδυτήρια με το υπέρ της 2-1.

Ανεξήγητη τροπή όμως πήρε ο αγώνας για τους γηπεδούχους στο δεύτερο μέρος,αφού τα πολλά λάθη των νεαρών παικτών του Βαγγέλη Μίχου,σε συνδυασμό με την απειρία,ολιγωρια,και λάθος επιλογές,έδωσαν την ευκαιρία στην έμπειρη ομάδα της Άρδασσας να μπει στο παιχνίδι,να ισοφαρίζει στο 50' σε 2-2, και μετά από εκεί και πέρα το παιχνίδι, άνοιξε πολύ με αποτέλεσμα το ευρύ σκορ της συνάντησης.